גדלים » איך גודל האתר ישפיע על האחסון?

איך גודל האתר ישפיע על האחסון?

אחסון אתרים  איכותי זה פרמטר מאוד חשוב להצלחה של האתר ושל העסק. אחסון אתרים לא איכותי ישפיע באופן שלילי על זמני הטעינה של האתר ולעומת זאת אחסון אתרים מומלץ ואיכותי יסייע לאתר שלנו לרוץ באופן חלק וללא בעיות.

אחסון האתר והמשאבים שלו זה פרמטר אחד והוא חשוב במיוחד אבל פרמטר שחשוב עוד יותר הוא איך נבנה האתר, מה הגודל/משקל שלו, מהם גדלי התמונות, מה הגודל של בסיס הנתונים וכו… במאמר הזה נדבר על הנושא של משאבי האחסון וגם על הנושא של גודל האתר ואיך להקטין אותו כדי לאפשר לגולשים לגלוש באתר באופן מהיר יותר.

איך גודל האתר ישפיע על משאבי האחסון

איך לבנות אתר בחינם בשעה וחצי?

יש לי הצעה מעניינת עבורך, יצרתי הדרכה מלאה של למעלה משעה וחצי שתלמד אותך איך לבנות אתר מ-0 בחינם כולל רכישת אחסון ודומיין. נשמע מעניין? אשמח לשלוח לך אותה למייל.

גודל משאבי אחסון

ברגע שאנחנו רוצים להעלות אתר לאוויר הדבר הראשון שנרצה לבדוק זה את כמות משאבי האחסון שאנחנו מקבלים לעומת גודל האתר. נרצה גם לבדוק את כמות הכניסות שהאתר מקבל באופן יומי וחודשי ולפי זה נוכל להבין מהו גודל משאבי האחסון שאנחנו צריכים.

בעת בחירת אחסון אתרים חשוב לוודא מה אנחנו מקבלים ביחד עם האחסון. המשאבים המרכזיים שיש לשים אליהם לב הם נפח האחסון שאנחנו מקבלים (למשל חבילת אחסון של 5GB), נרצה גם לבדוק כמה אתרים אפשר להעלות על האחסון, מה הזיכרון שאנחנו מקבלים, כמה ליבות מעבד וכו'…

במידה ואנחנו מסתכלים על הגודל המעשי של האתר אז בדרך כלל הנתון המרכזי שירצה לעניין אותנו הוא גודל חבילת האחסון. אם האתר שוקל 100-500 מגה אז נחפש חבילת אחסון שבמינימום תכלול 2-3 גיגה ככה שאם האתר יגדל עדיין נוכל להשתמש בו.

במידה ולאתר יש כמות גדולה של כניסות אז בדרך כלל נרצה לקבל כוח מעבד וזיכרון יהיה מספיק נדיב כדי שלא יהיה בעיה להריץ מספר גדול של משתמשים בו זמנית.

איך להקטין את גודל האתר?

בין אם מדובר על אחסון אתרים נדיב המציע מספר גדול של משאבים או אחסון מצומצם עם נפח חבילה מאוד נמוך אנחנו נרצה להקטין את גודל/משקל האתר כמה שיותר.

כשאנחנו מדברים על גודל האתר אפשר להסתכל על זה משתי נקודות מבט שונות. הראשונה היא גודל האתר עצמו (התיקייה שכוללת את כל קבצי האתר) ונקודת המבט השנייה היא הנושא של משקל העמוד (כל האלמנטים שנטענים ביחד עם העמוד כשאר הגולש צופה בו).

בדרך כלל אם אנחנו מסתכלים על המשקל הכולל של האתר אז במרבית המקרים יגיע מתמונות. אפשר לראות את זה במיוחד באתרי וורדפרס שבהם אנחנו מעלים תמונות וכל תמונה נוצרת בכמה גדלים אז זה יכול ליצור מצב שבו אנחנו מעלים כמה מאות תמונות והמשקל של האתר מגיע ל-1GB או 5GB שזה משקל גדול לאתר קטן.

במקרים כאלו אנחנו לבצע אופטימיזציה לתמונות על מנת להקטין את המשקל שלהם באופן משמעותי. חשוב למחוק תמונות מיותרות שקיימות על האחסון ואין בהם שימוש באתר וזה יספק את ההקטנה הגדולה ביותר למשקל של האתר. יש גם את הנושא של משקל העמוד ומהירות הטעינה שלו וגם כאן לתמונות תהיה השפעה גדולה על גודל האתר והמשקל שלו אז תיקון הבעיה של התמונות והקטנת המשקל שלהם תפתור את הבעיה גם כאן. היום אפשר לבצע אופטימיזציה לתמונות ולהקטין משקל של חלק מהתמונות בחצי.

בנוסף לתמונות יש תוספי זיכרון מטמון שגם הם יאפשרו הקטנה של משקל העמוד ויאפשרו לאתר ולעמודים בתוכו להיטען באופן טוב יותר, כל הקטנה של הזמן טעינה של העמוד תהפוך את חווית הגלישה באתר לטובה יותר.

בחירת אחסון איכותי ומהיר

במאמר דיברנו על הנושא של משאבי אחסון ושל הקטנת משקל האתר באופן כללי ובעיקר בתמונות. המטרה המרכזית היא לאפשר לאתר שלנו להיטען באופן המהיר ביותר לגולש. ככל שהאתר נטען באופן מהיר יותר חווית הגלישה בו תהיה נוחה יותר וכולם ירוויחו. זה אפילו יאפשר לאתר להתקדם בצורה טובה יותר בגוגל.

ביחד עם יצירת אתר שבנוי באופן נכון וטוב יהיה גם רעיון מעולה לבחור אחסון איכותי עם משאבים רבים שיעזרו לאתר לרוץ בצורה חלקה ומהירה. אם מדובר על אתר שמכוון למדינות שונות בעולם אז אפשר גם לרכוש שרת קבצים בענן שיאפשר לאתר להיטען מהר יותר ובמרבית המקרים שרת בענן יציע גם CDN ביחד עם האחסון מה שיאפשר מהירות טעינה איכותית לגולשים ממדינות שונות בעולם.

עוד לא צפיתם בהדרכה? זה בחינם!

 אני רוצה ללמד אתכם לבנות אתר אחד בחינם. מדובר על הדרכה של למעלה משעה וחצי שבה אני אלמד אותך מ-0 לבנות אתר כולל רכישת אחסון ודומיין. לקבלת ההדרכה למייל באופן מיידי יש להשאיר פרטים מתחת.

אם אהבתם את המדריך ואתם רוצים לשתף אותו ניתן לעשות זאת על ידי לחיצה על כפתורי השיתוף מתחת:

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם:

שינוי גודל תמונות בוורדפרס

קורה לכם שאתם מעלים תמונה לאתר אבל הגודל שלה פשוט לא מסתדר לכם בעין? במאמר הזה נעבור על שינוי גדלים ועריכת תמונות באתרי וורדפרס כדי להאיץ את מהירות האתר.

העלאת תמונות לאתר בגודל נכון

בעת בנייה וניהול של אתרים ברשת אחד הדברים החשובים ביותר היא להעלות את התמונות בגודל מותאם ובמשקל נמוך. במדריך הבא תוכלו ללמוד כיצד לעשות זאת.

גדלי מודעות פרסום

בעידן הדיגיטלי מרבית הפרסום של עסקים מתבצע ברשת. בעמוד הבא נציג בפניכם את גדלי המודעות למרבית מספקי הפרסום המובילים כגון: גוגל, פייסבוק,יוטיוב ואינסטגרם.

כלי נגישות