גדלים » איך לשנות גודל תמונות בוורדפרס

איך לשנות גודל תמונות בוורדפרס

קורה לכם שאתם מעלים תמונה לאתר אבל הגודל שלה פשוט לא מסתדר לכם בעין? הרבה אנשים שוכחים שלוורדפרס יש אפשרות של עריכת גדלים של תמונות בתוך המערכת. שליטה בגודל התמונות בוורדפרס יכולה להשפיע לטובה על מהירות הטעינה באתר וגם על השטח של שרת האחסון. במאמר הזה נעבור על שינוי גדלים ועריכת תמונות באתרי וורדפרס כדי שתוכלו להאיץ את מהירות האתר ולהתאים את המדיה שלכם בוורדפרס לגדלים הרצויים.

שינוי גודל תמונות בוורדפרס

איך לבנות אתר בחינם בשעה וחצי?

יש לי הצעה מעניינת עבורך, יצרתי הדרכה מלאה של למעלה משעה וחצי שתלמד אותך איך לבנות אתר מ-0 בחינם כולל רכישת אחסון ודומיין. נשמע מעניין? אשמח לשלוח לך אותה למייל.

למה בכלל צריך לבצע עריכה של תמונות בוורדפרס?

שינוי גודל התמונות שלכם באתר וורדפרס חשוב מ-2 סיבות עיקריות:

  1. לוודא שהאתר שלכם לא נטען לאט עקב טעינה של תמונות גדולות
  2. לחסוך בשטח אחסון

אם עדיין לא ביצעתם פעולות להאצת האתר שלכם אז דחיסה של תמונות זה מקום טוב להתחיל בו. אם אתם משתמשים בתמונות באיכות גבוהה או אפילו משתמשים בתמונות מהמכשיר הנייד שלכם, רוב הסיכויים שבמדיה שלכם יש קבצים בעלי משקל גבוה. אמנם תמונות גדולות יהיו מעולות להדפסה, אבל לשימוש באינטרנט הם ככל הנראה יהיו כבדות. רוב התבניות בוורדפרס מגיעות עם אופטימיזציה ל-4 גדלים מרכזיים של תמונות:

  • Large
  • Medium
  • Small
  • Thumbnail

ההחלטה באיזה גודל התמונות שלכם צריכות להיות ושינוי גודל התמונות כדי לייצר התאמה טובה יותר זו דרך מצוינת לוודא שהתמונות יטענו בצורה מהירה. כדי לבדוק באיזה גודל התמונות שלכם צריכות להיות באתר אתם צריכים לבדוק מה הרוחב של העמוד שלכם בוורדפרס (מקום באתר בו אתם מוסיפים תוכן או תמונות). כדי לבצע את הבדיקה, היכנסו אל הדף, לחצו על הלחצן הימני ואז לחצו על Inspect. אחר מכן העבירו את העכבר שלכם על קטע הקוד שנפתח בצד ואתם תראו את האתר שלכם מודגש בכחול. המספר הראשון שמופיע הוא הרוחב של התבנית.

גודל עמודות בוורדפרס

כפי שניתן לראות הרוחב של התבנית באתר Fialkov Digital הוא 614.39 פיקסלים ולכן אנחנו צריכים להעלות מדיה לאתר של פחות מרוחב 614.39. אחרי שהבנתם איזה גודל מדיה אתם צריכים באתר שלכם, בואו נעבור על הדרכים לשינוי גודל התמונות בוורדפרס.

איך לשנות את גודל התמונות בוורדפרס

ניתן לשנות את גודל התמונות במערכת של וורדפרס בקלות. כדי להתחיל היכנסו לספריית המדיה והעלו או בחרו תמונה מהספרייה. לאחר מכן, לחצו על הכפתור שנמצא מתחת לתמונה – עריכת תמונה. כעת אתם יכולים לשנות את האורך או הרוחב של התמונה באתר שלכם. שימו לב – כשאתם מזינים מימדים חדשים למדיה שלכם, אם בחרתם לעשות שינוי לרוחב התמונה – הגובה יחושב אוטומטית ביחס לשינוי שעשיתם בתמונה ולהפך. אנחנו שינינו את גודל התמונה ל-600 פיקסלים (14 פיקסלים מתחת לרוחב הרצוי באתר שלנו). לבסוף, לחצו על קנה מידה (Scale) כדי לשנות את גודל התמונה.

שינוי גודל תמונה

איך לחתוך תמונות בתוך וורדפרס?

כדי לחתוך תמונות בתוך המערכת של וורדפרס נעשה את אותם השלבים שעשינו כשרצינו לשנות את גודל התמונה. היכנסו לספריית המדיה, בחרו תמונה מהספרייה ולחצו על עריכת תמונה. לאחר מכן, לחצו על לחתוך (Crop).

חיתוך תמונה

כעת, תוכלו לשנות את גודל התמונה ולבחור איזה חלק תרצו לחתוך. בצד שמאל של המסך תוכלו לראות את יחס הגובה-רוחב החדש שנוצר בעקבות חיתוך התמונה. בחרו את הגודל הרצוי ולחצו שוב של על לחתוך ולאחר מכן לחצו על שמירה.

איך לסובב תמונות בתוך וורדפרס?

בתוך המערכת של וורדפרס, יש לנו את האפשרות להפוך את התמונות ולשנות את כיוון התצוגה שלהם באמצעות 4 כפתורים – סיבוב ימינה, סיבוב שמאלה, היפוך אנכי והיפוך אופקי. היכנסו לספריית המדיה באתר שלכם ובחרו תמונה ולאחר מכן לחצו על עריכת תמונה.

היפוך תמונה

כעת, בחרו את האפשרות הרצויה מבין הארבעה וכשאתם מגיעים לתמונה הרצויה בכיוון הנכון לחצו על שמירה.

איך לשחזר תמונות ששינינו בוורדפרס?

לעשות טעויות במהלך עריכה של תמונות בוורדפרס זה אנושי ואם עשיתם טעות במהלך העריכה לא תיתקעו עם תמונה שאתם לא רוצים. וורדפרס מאפשר לכם למחוק את השינויים שעשיתם ולהחזיר את התמונה המקורית. לקחנו תמונה וחתכנו אותה בצורה לא ישרה וכעת אנחנו צריכים לשחזר את הגודל המקורי. לחצו על עריכת תמונה ולאחר מכן לחצו על הכפתור שיחזור תמונה מקורית. כעת התמונה תשוב לגודל המקורית לפני העריכות שביצעתם.

שיחזור תמונה

לסיכום גודל ועריכת תמונות

לאחר שהשתמשתם בוורדפרס לשנות גודל או לערוך את התמונות שלכם, כדי לקבל מושג כיצד שינוי גודל התמונות השפיע על מהירות האתר שלכם, מומלץ לבדוק לפני ואחרי עריכת התמונות את מהירות הטעינה. את הבדיקה הזאת מומלץ לעשות ב-2 כלים שונים: Pagespeed Insight של גוגל ובכלי Gtmetrix שהם שני הכלים הכי טובים בעולם של האצת אתרים. ייתכן שלאחר עריכה של תמונה אחת או שתיים ההבדל יהיה מינורי אבל באתרים שמכילים אלפי תמונות, ההשפעה על מהירות האתר תהיה עצומה.

 

אחרי שעברנו על שינוי גודל, חיתוך, היפוך כיוון ושחזור של תמונה במדיה של וורדפרס, כילינו איך למצוא את הגודל המתאים למדיה עבור האתר שלנו ועל פי זה אתם צריכים לעבוד. במידה ותבדקו כמו שצריך את הגודל ותתאימו את המדיה באתר שלכם, כאשר גולשים ייכנסו לאתר הוא יטען בצורה מהירה מבלי לאבד מאיכות התמונה.

אור פיאלקוב

אור פיאלקוב

אור פיאלקוב, בן 38, מייסד ומנכ”ל חברת פיאלקוב דיגיטל, חברה המתמחה בפרסום בגוגל ומגוון ערוצים נוספים. מומחה פרסום בפייסבוק, מעביר סדנאות והרצאות בנושא שיווק בעזרת כלים מתקדמים לחברות וליחידים. הבעלים של  EasyCloud, חברה שמנגישה שרת וירטואלי ואת עולם אחסון האתרים בענן בעזרת Cloudways לכל אחד. דרך חברות אחסון הענן הגדולות בעולם עם ממשק נוח, אבטחת אתרים מקסימלית ומחיר מעולה.

עוד לא צפיתם בהדרכה? זה בחינם!

 אני רוצה ללמד אתכם לבנות אתר אחד בחינם. מדובר על הדרכה של למעלה משעה וחצי שבה אני אלמד אותך מ-0 לבנות אתר כולל רכישת אחסון ודומיין. לקבלת ההדרכה למייל באופן מיידי יש להשאיר פרטים מתחת.

אם אהבתם את המדריך ואתם רוצים לשתף אותו ניתן לעשות זאת על ידי לחיצה על כפתורי השיתוף מתחת:

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם:

העלאת תמונות לאתר בגודל נכון

בעת בנייה וניהול של אתרים ברשת אחד הדברים החשובים ביותר היא להעלות את התמונות בגודל מותאם ובמשקל נמוך. במדריך הבא תוכלו ללמוד כיצד לעשות זאת.

טבלת גדלי עמודים פופולריים

בכל פרויקט לדפוס השלב הראשון יהיה לבחור את הגודל המתאים לעבודה. במאמר הבא נציג בפניכם את כל גדלי העמודים הקיימים על מנת שתוכלו לבחור את הגדול הנכון.

גדלים לרשת החברתית

בשביל ליצור פרופיל מקצועי באתרי המדיה החברתית חשוב להעלות תמונות איכותיות בגדלים המתאימים לפלטפורמה שבה אתם משתמשים. צפו בגדלים לאתרי הרשת החברתית.

גדלי מודעות פרסום

בעידן של היום מרבית הפרסום של בעלי עסקים מתבצע ברשת. אם גם אתם מפרסמים את העסק שלכם צפו בגדלי מודעות לפרסום בפייסבוק, גוגל, יוטיוב, אינסטגרם ועוד…

כלי נגישות