גדלים » אחסון אתרים מהיר, מומלץ וזול

אחסון אתרים מהיר, מומלץ וזול

אם זה איכשהו התפספס לכל מי שעוסק בתחום של בניית אתרים אחד הפרמטרים החשובים ביותר שיאפשרו שקט נפשי ללא תקלות ובעיות הוא אחסון אתרים איכותי, מהיר, עם תמיכה טובה, ואם אפשר מומלץ גם שיהיה בזול.

זה אומנם אמרה ידועה שאי אפשר למצוא אחסון איכותי או מוצר איכותי במחיר נמוך אבל זה אפשרי, בעולם של אחסון אתרים צריך לבצע כמה מעקפים קטנים כדי לקבל את המבצעים אבל נלמד את כל הטריקים במסגר המאמר הזה.

אחסון אתרים מהיר, מומלץ וזול

איך לבנות אתר בחינם בשעה וחצי?

יש לי הצעה מעניינת עבורך, יצרתי הדרכה מלאה של למעלה משעה וחצי שתלמד אותך איך לבנות אתר מ-0 בחינם כולל רכישת אחסון ודומיין. נשמע מעניין? אשמח לשלוח לך אותה למייל.

איך לבחור אחסון אתרים איכותי?

כאשר אנחנו מחפשים אחסון אתרים איכותי יש כמה דברים שנצטרך לקחת בחשבון. בתור התחלה חשוב לדעת באיזה פלטפורמה בנינו את האתר. ההמלצה היא למצוא אחסון ייעודי לסוג האתרים שלנו או לסוג המערכת שבה השתמשנו.

מרבית האתרים בנויים במערכת של וורדפרס ואם גם האתר שלכם בנוי על וורדפרס כמעט כל אחסון אתרים בעולם יהיה מותאם למערכת הזאת כי זאת המערכת הכי פופולרית לבניית אתרים בעולם.

הדבר השני שנרצה לקחת בחשבון זה התמיכה, אנחנו רוצים תמיכה ברמה גבוהה כי זה הפרמטר החשוב ביותר שאנחנו צריכים להכיר בעת בחירת אחסון אתרים מומלץ. תמיכה טובה תהיה ההפרש בזבוז  שעות של עבודה בעת תקלה או דקות של עבודה.

והפרמטר השלישי הוא המחיר. כאן המצב קצת בעייתי כי חלק מחברות האחסון גובות מחיר יחסית נמוך בתחילת ההתקשרות אבל המחיר עולה באופן משמעותי לאחר תקופת ההתקשרות.

חברות אחסון מומלצות

חברת אחסוןמחיר התחלתיציוןקישור
קלאודוויז אחסון בענןהחל מ- $11 לחודש
הנחת קופון: YOCHAY
9.5קישור לאחסון
אחסון hostarmadaהחל מ- $2.49 לחודש8.5קישור לאחסון
אחסון פאסט קומטהחל מ- $1.79 לחודש7קישור לאחסון
הוסטינגר - אחסון זולהחל מ- 9.99 ש"ח לחודש
הנחת קופון: YOCHAY
7קישור לאחסון
גטסרבר אחסון ישראליהחל מ- 55 ₪ לחודש + מע"מ7קישור לאחסון
יופרס אחסון מישראל$15 לחודש + מע"מ
הנחת קופון: UP05YOHO
7קישור לאחסון
אחסון סייטגראונד$15 לחודש + מע"מ7קישור לאחסון

סרטון עם הסבר על איך לבחור אחסון אתרים מומלץ + מחירים וביקורות

סרטון עם הסבר על איך לבחור אחסון אתרים מומלץ + מחירים וביקורות

איך לבחור אחסון אתרים מהיר?

אחרי שהבנו איך לבחור חברת אחסון מומלצת ואיכותית החלק הנוסף שנותר לנו להבין זה איך אפשר לבחור אחסון אתרים מהיר??

בשנים האחרונות הנושא של מהירות הפך להיות פרמטר משמעותי מהתהליך של קידום אתר בגוגל, וזה אומר שאנחנו צריכים לבחור אחסון שיאפשר לקבל ציון מהירות גבוה.

ההפרש בין ציוני המהירות של אחסון אתרים איכותי לבין ציוני המהירות של אחסון אתרים בינוני יכול להגיע להפרשים של עד 20 נקודות בכלים לבדיקת מהירות כמו גוגל PageSpeed Insights. מתחת ניתן לראות דוגמה לציון המהירות של אתר גדלים.

ציון מהיר באחסון מהיר

קשה לתת קווים מנחים לאיך לבחור אחסון אתרים מהיר כי כולם אומרים שהם מהירים, אבל אם אנחנו מסתכלים על הנתונים שמגיעים עם חבילת האחסון בדרך כלל נוכל להבין האם האחסון מהיר, וכאשר מדובר על אחסון זול במיוחד עם משאבים ללא הגבלה אז זה מסמל על כך שהאחסון כנראה יהיה איטי יותר מאחסונים אחרים.

האחסונים שאני יודע מניסיון שמקבלים ציונים טובים באתרים לבדיקת מהירות הם: קלאודוויז, פאסטקומט וגם Hostarmada. לאחרונה פאסטקומט עשו שינויים באחסון שעשויים להקטין קצת את המהירות אז קלאודוויז יהיו עדיפים מבין ה-3.

קלאודוויז יחזיר את המהירות הכי טובה בחבילה הזולה ביותר, ועל מנת להגיע למהירות גבוהה ב-2 האחסונים האחרים יש צורך לרכוש את החבילה הכי יקרה שהם מציעים לאחסון שיתופי (החבילה עם הכי הרבה משאבים).

בנוסף לאחסון יש פרמטרים נוספים שמשפיעים על מהירות הטעינה של האתר ומתחת אפשר לראות סרטון עם כמה פרמטרים עיקריים שמשפיעים על מהירות באופן הכי משמעותי.

ולמי שרוצה לקחת את הנושא של שיפור מהירות לרמה הכי מתקדמת יש לי קורס שיפור מהירות שיאפשר לכם ללמוד הכל על הנושא של שיפור מהירות אתרים בוורדפרס.

שיפור מהירות טעינה באתר וורדפרס - 10 דרכים שכדאי להכיר

שיפור מהירות טעינה באתר וורדפרס - 10 דרכים שכדאי להכיר

איך למצוא אחסון אתרים זול?

הנושא של אחסון אתרים זול הוא קצת יותר בעייתי. גם המושג זול זה מושג יחסי, אבל אם אין לכם אתרים מאוד כבדים שמקבלים כמות כניסות גדולה במיוחד (כמה מאות כניסות ביום) אז יש דרכים לאחסן את האתרים בכמה דולרים בחודש.

קודם כל אם המטרה היא למצוא אחסון אתרים זול אז בדרך כלל לא נמצא את זה בארץ ונהיה חייבים למצוא אחסון אתרים בחו"ל.

וברגע שאנחנו מוצאים אחסון אתרים בחו"ל המחירים אומנם יהיו זהים בעת רכישת חבילת האחסון (כמה דולרים לחודש) אבל בעת חידוש האחסון בדרך כלל המחיר יעלה באופן משמעותי לעומת המחיר ההתחלתי.

אפשר לראות מתחת איך נראה המחיר הזול בגדול ובפונט מאוד מודגש איך נראה המחיר שנצטרך לשלם בסיום תקופת ההתקשרות בקטן מאוד (במסגרת האדומה).

תמונה של מחיר אחסון זול והמחיר בחידוש האחסון

אז מה שבדרך כלל נהוג לעשות אם אנחנו רוצים אחסון טוב במחיר זול ונמוך זה לרכוש את האחסון ל-3-4 שנים בחברת האחסון שבה אנחנו רוצים לרכוש אותו. 

לאחר מכן בסיום מועד חבילת האחסון, במקום לשלם את המחיר החדש (שבדרך כלל יהיה פי 4 יותר יקר) נפסיק את חבילת האחסון ונרכוש אותה מחדש באותו אחסון או עם משתמש אחר.

האופציה הזאת אומנם תצריך מאיתנו יותר משאבים לטפל בזה בכל כמה שנים אבל היא תאפשר לנו לרכוש אחסונים במחיר זול במיוחד. אנחנו צריכים לבחור האם אנחנו מעדיף אחסון זול או לשלם קצת יותר ולא להתעסק עם השטויות האלו.

וכמו שציינתי אחסון במחיר נמוך בדרך כלל יהיה אחסון מחו"ל ולא מהארץ, מי שרוצה להיכנס יותר לפירוט של הפרשי המחיר ניתן לצפות בסרטון מתחת לפרטים נוספים.

אחסון אתרים בישראל או שרת אחסון מחו"ל

אחסון אתרים בישראל או שרת אחסון מחו"ל

עוד לא צפיתם בהדרכה? זה בחינם!

 אני רוצה ללמד אתכם לבנות אתר אחד בחינם. מדובר על הדרכה של למעלה משעה וחצי שבה אני אלמד אותך מ-0 לבנות אתר כולל רכישת אחסון ודומיין. לקבלת ההדרכה למייל באופן מיידי יש להשאיר פרטים מתחת.

יוחאי ירמיהו

יוחאי ירמיהו

נעים מאוד, שמי יוחאי ירמיהו ואני עוסק בתחום של עיצוב גרפי, בניית אתרים ובכל העולם הדיגיטלי למעלה מעשור וחצי.

נכון להיום ההתמחות שלי היא בניית אתרים בוורדפרס. אני מפתח אתרים מ-0 עם תבנית בפיתוח אישי, יש לי למעלה מ-15 תוספים לוורדפרס שפיתחתי ושחררתי בחינם (תורידו אותם) ואם אתה מחפשים נינג'ה מומחה לוורדפרס זה אני :-).

אם אהבתם את המדריך ואתם רוצים לשתף אותו ניתן לעשות זאת על ידי לחיצה על כפתורי השיתוף מתחת:

כלי נגישות